Debata „Razem przeciw dopalaczom”

10 grudnia w Gimnazjum nr 3 w Toruniu odbyła się debata „Razem przeciw dopalaczom”, która była częścią programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczestnikami spotkania byli: uczniowie z powiatu toruńskiego, rodzice, nauczyciele i dyrekcja gimnazjum, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Toruniu, Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Polskiego Czerwonego Krzyża. Rozpoczęcie przedsięwzięcia miało miejsce w sali, gdzie eksperci zaprezentowali zebranym najnowsze dane i wyniki badań na temat używania dopalaczy. Następnie młodzież wraz z edukatorami uczestniczyła w warsztatach, których wyniki zaprezentowano podczas podsumowania spotkania. Dzięki tej debacie młodzież pogłębiła wiedzę na temat niebezpieczeństw, jakie mogą wyrządzić te środki. Tego typu działania wnoszą nieoceniony wkład w uświadamianie skutków zażywania używek.