Drzwi Otwarte – 23 kwietnia 2016 r.

W sobotę w naszym gimnazjum odbyły się Drzwi Otwarte. Nauczyciele i uczniowie przygotowali szereg imprez, które miały przybliżyć gościom atmosferę szkoły, program profilowanych klas i propozycje zajęć pozalekcyjnych, czyli kół zainteresowań.

Gimnazjaliści chwalili się też swoim zaangażowaniem w życie szkoły, prezentując to, co wypracowali wspólnie z pedagogami.

Uroczystość rozpoczął mistrz ceremonii Aleksander Gałązka, który w autorskim programie artystycznym starał się przeobrazić szóstoklasistę, Krzysia, w przyszłego gimnazjalistę, ucznia który wie, czego oczekuje od nauczycieli i dyrekcji nowej placówki.

Jarmark rozmaitości dostarczył szóstoklasistom i ich rodzicom wielu wrażeń, były tańce, występy wokalne, wybuchy chemiczne, laboratorium on-line, zabawki fizyczne, a nawet wytwórnia eko-biżuterii. To, że było ciekawie i z rozmachem możecie sprawdzić w szkolnej telewizji, która relacjonowała wydarzenie i oczywiście w szkolnej gazecie (Newsy z Gim 3). Teraz czekamy, by nasi goście stali się uczniami naszej szkoły. Propozycja jest naprawdę godna uwagi, tym bardziej, że w szkole powstaje jedyna w Toruniu dwujęzyczna klasa z rozszerzonym językiem niemieckim.