Festyn osiedlowo-parafialny

W sobotę, 18 czerwca, na terenie SP 3 odbył się festyn osiedlowo-parafialny, który połączył społeczność gimnazjum, szkoły podstawowej, parafii i osiedla Koniuchy. Na uczestników czekało sporo atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niewątpliwie największą z nich były występy najmłodszych uczestników, którzy tańcem i śpiewem wprowadzili nas w klimat kujawskiego folkloru. Starsza młodzież prezentowała się w scenkach kabaretowych, tańcu współczesnym oraz bogatym programie edukacyjno-sportowym. Były, jak zwykle, atrakcyjne pokazy chemiczne, fizyczne zabawki edukacyjne, czerpanie papieru, quizy i zagadki biologiczne oraz gry i zabawy sportowe. Powodzeniem cieszyła się przejażdżka starymi markami samochodów takimi jak Warszawa (samochód warszawa) i Syrena (samochód syrena) oraz gokartami. Nie zabrakło też strawy dla ciała, pysznego ciasta, o przedziwnej mocy, dochód z jego sprzedaży skutkował wzbogaceniem zasobów szkolnej biblioteki w pozycje wybrane przez młode kuchareczki. To, że było miło i interesująca ilustrują zdjęcia.