„Jak nie czytam, jak czytam”

10 czerwca w Gimnazjum nr 3 odbyła się ogólnopolska akcja ustalania rekordu czytania w jednym momencie. Gimnazjaliści zebrali się na boisku szkolnym, by równo o godzinie 10.00 rozpocząć wspólne czytanie. Każdy czytał to, na co miał ochotę. Zapominalscy sięgnęli po podręczniki i o dziwo tam też dało się znaleźć fajny tekst. Ogółem na sportowym boisku zasiadło około 500 osób. Tłumem dowodził gimnazjalista w sutannie, Aleksander Gałązka, który jako mistrz ceremonii instruował uczniów i nauczycieli jak postępować, kiedy zacząć, kiedy skończyć i do którego obiektywu skierować piękne lico, bo przecież literatura uszlachetnia, ale o wizerunek też warto zadbać. Całe zdarzenie rejestrował kamerą Kacper Głodkowski, natomiast aparatem uwieczniał je anglista, pan Marek Zarembski. Po wspólnym czytaniu uczniowie, a raczej wybrane klasy wraz z nauczycielami udali się do auli szkolnej, gdzie odbyła się dalsza część przedsięwzięcia pod hasłem ,,Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie pod opieką organizatorek, pań Marii Pawłowskiej, Magdaleny Stempskiej i Magdaleny Ryszewskiej przygotowali papierowy pokaz mody i przeczytali, a raczej zainscenizowali, fragmenty tekstów z klasyki polskiej i światowej ilustrujące modę różnych epok. Uczniowie udowodnili, że można wykorzystać niepotrzebną, a jednak potrzebną gazetę, by stworzyć coś oryginalnego, szalonego i inspirującego. Że było ciekawie, wesoło dowodzą zdjęcia, na których uwieczniono.