Koncert Cheap Tobacco

9 listopada 2015 w ramach współpracy naszej szkoły z Campusem HRP Pamela gościliśmy w murach naszego gimnazjum polski zespół Cheap Tobacco, który ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród, m.in. I miejsce na festiwalu Synestezje 2014, I miejsce na Rawa Blues 2013,  I miejsce w kategorii odkrycie roku 2013 kwartalnika Twój Blues. Zespół brał również udział w programie muzycznym Must Be The Music. Jak czytamy na stronie zespołu: „W ciągu 4 lat aktywności scenicznej zagrał ponad 200 koncertów oraz wystąpił na najważniejszych festiwalach muzyki około-bluesowej i rockowej zarówno w kraju jak i za granicą m.in  Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Blues Na Świecie, Jesień z Bluesem w Białymstoku, Bluesroads, Noc w muzeum (Bratysława), Bochum Total (Niemcy), Hard Rock Rising, Solo Życia w Lublinie, Juwenalia w Krakowie. W roku 2015 Cheap Tobacco można było zobaczyć na jednej scenie z zespołami takimi jak HEY, Łąki Łan, Dżem, Ania Rusowicz, Happysad, Muchy, Cree.”

Zespół zagrał akustycznie dla naszych uczniów oraz opowiedział o swojej przygodzie z muzykowaniem. Wokalistka zdradziła młodzieży jak ważna jest wytrwałość w dążeniu do celu i odwaga w spełnianiu swoich marzeń. Członkowie zespołu mówili również o swoich inspiracjach muzycznych, o tym jak powstają ich utwory, kto piszą teksty i o czym one traktują.  Młodzież entuzjastycznie zareagowała na spotkanie z muzykami, nic więc dziwnego, że po spotkaniu Natalia Kwiatkowska, wokalistka Cheap Tobacco, długo rozdawała autografy, a wspólnym zdjęciom nie było końca. Warto dodać, że dla Cheap Tobacco było to pierwsze tego typu spotkanie z młodymi fanami. Podobno – nie ostatnie.