Moriah Woods Trio

6 czerwca naszą szkołę odwiedziła Moriah Woods – kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka i multiinstrumentalistka z Colorado. Towarzyszyli jej: basista – Mariusz Antas  i perkusista – Michał Głos.

Moriah Woods pochodzi z muzycznej rodziny – jej matka jest skrzypaczką, a ojciec muzykiem rockowym. Mając kilkanaście lat, wyprowadziła się z domu, by podróżować i grać , z muzykami podziemnej sceny, folk punka na ulicach Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do rodzinnego Colorado zajęła się pisaniem własnych utworów.W grudniu 2013 ukazał się jej pierwszy album „Bring the Rain”, który nagrała samodzielnie w domu. Płyta zawiera 10 kompozycji utrzymanych w stylistyce amerykańskiego folku lat dwudziestych.

Do Polski przyjechała w 2014 roku i od tamtej pory mieszka oraz tworzy w Puławach. Obecnie pracuje nad kolejną, solową płytą. Jest też wokalistką grupy The Feral Trees, którą uznano za   najgłośniejszy debiut  ostatnich miesięcy.

Na co dzień Moriah pracuje w szkole językowej w Puławach, gdzie jest lektorem języka angielskiego.

Artystka opowiadała o swoim życiu, rodzinnym mieście oraz o zaletach mieszkania w Polsce. Zagrała i zaśpiewała kilka utworów na gitarze i banjo.

Spotkanie odbyło się dzięki współpracy naszej nauczycielki, Mai Lewickiej, z Campusem HRP Pamela w Toruniu.