Toruński Urząd dla Młodzieży – 2015/16.

Uroczyste podsumowanie II edycji projektu: Toruński Urząd dla Młodzieży -2015/16. odbyło się 9 marca 2016r. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie z klasy3B i 3F: Dominika Bartłomiejczak, Marta Dembowska, Agata Dyndesz i Inga Szwed, Julia Karasińska,  Agata Połatyńska i Wiktoria Połeć  Agata Daniszewska, Kacper Głodkowski , Joanna Pyska,  Fabian Citko i Juliusz Gier. Grupy przygotowała pani Ewa Nanuś. Podczas spotkania gimnazjaliści wysłuchali interesujących wystąpień pana Marcina Czyżniewskiego – przewodniczącego Rady Miasta Torunia, który mówił na temat: „Zasad i roli stanowienia przepisów prawa miejscowego” i pani Iwony Czyż-Zaleskiej, kierownika Referatu Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, której wystąpienie dotyczyło Młodzieżowych Rad Gmin i Miast będących szansą aktywności młodzieży w lokalnym środowisku.

Na gali wyróżnione projekty zaprezentowało 6 zespołów, w tym aż trzy z naszego gimnazjum. Najlepszy okazał się projekt: ,,Jak uzyskać pozwolenie na wycięcie drzewa?”-autorki to Agata Daniszewska 3F i Kacper Głodkowski 3F. Pozostałe prace to wyróżnienia: ,,Wpis do rejestru zwierząt egzotycznych”(Joanna Pyska, Fabian Citko,  Juliusz Gier  uczniowie klasy 3F) i ,,Jak otrzymać dowód osobisty?” (Dominika Bartłomiejczak, Marta Dembowska, Agata Dyndesz , Inga Szwed uczennice klasy 3B).

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz różne ciekawe nagrody, w tym piękne albumy i praktyczne gadżety. O swoich wrażeniach z udziału w tym przedsięwzięciu reporterowi Radia PIK opowiedziały: pani Ewa Nanuś i Agata Daniszewska. W gali podsumowującej projekt uczestniczyły również panie: Małgorzata Trzeciak – dyrektor KPCEN w Toruniu i Grażyna Szczepańska- wicedyrektor KPCEN w Toruniu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.