Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Pani dyrektor powitała uczniów w murach pięknie odnowionej szkoły. Już na dziedzińcu uczniowie dostrzec zmiany – pastelowe barwy, czyste, schludne mury oraz pracownie i korytarze.
Minister Edukacji, pani Joanna Kluzik-Rostkowska, rok 2015/2016 ogłosiła „Rokiem otwartej szkoły”, takiej, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport i œrodowisko lokalne. Potrafi korzystać z tego, co ją otacza.
Pani dyrektor zadbała, by stworzyć właœnie takie miejsce, w którym gimnazjaliœci rozwiną swoje talenty, poznają swoje mocne strony, znajdą przyjaciół, partnerów do dialogu i życiowych przewodników. Miejsce, gdzie będš mogli pić z niewyczerpanego Ÿródła wiedzy. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.
Patron tej szkoły Jan Paweł II stwierdził, że troska o dziecko, młodzież, jest pierwszym podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. Wierni jego duchowemu dziedzictwu, my nauczyciele, staramy się podejmować tylko te działania, które zapewnią młodzieży jak najlepsze i najbezpieczniejsze warunki rozwoju. Takie, które pozwolą młodzieży uporządkować swój system wartoœci, uczynią ją prawymi obywatelami naszego kraju, dla których pamięć o przodkach i chwalebnej historii będzie drogowskazem w budowaniu lepszej przeszłoœci. Wreszcie otworzą na śœwiat, ludzi, ich potrzeby.