Walentynki

15 lutego w Gimnazjum nr 3 imienia Jana Pawła II uczniowie bardzo uroczyście obchodzili walentynki. Ich organizacją zajął się Samorząd Uczniowski oraz przedstawiciele społeczności klas. Szkołę przyozdobiono serduszkami i innymi atrybutami Amora. Można też było przeczytać cytaty o miłości autorstwa Patrona szkoły i innych myślicieli. Podczas przerw można było posłuchać piosenek o tematyce miłosnej. Bardzo długo na szkolnych korytarzach dało się słyszeć dźwięki wspólnie śpiewanej piosenki Jamesa Blunta: ,,You are beautiful”. Powodzeniem cieszyły się sprzedawane babeczki, które specjalnie na tę okazję upiekły gimnazjalistki.

W szkolnej bibliotece, co odważniejsi mogli uczestniczyć w randce w ciemno. Tym razem po drugiej stronie wachlarza stała wielostronicowa nieznajoma, zapakowana odświętnie, chociaż w zwykłą, szarą kopertę.

Mamy nadzieję, że obchody tego święta sprawią, że miłość będzie częstszym gościem w naszych progach. Ceńmy to najpiękniejsze i najwartościowsze uczucie.