Wanda Johnson

„Jak wyrazić siebie poprzez śpiew” – czyli warsztaty z Wandą Johnson

20.10.2015 r. ponownie w ramach współpracy naszej nauczycielki Mai Lewickiej z Campusem HRP Pamela gościliśmy w naszej szkole Wandę Johnson – wokalistkę bluesową z Południowej Karoliny. Wokalistka poprowadziła dwugodzinne spotkanie z młodzieżą z klas językowych, podczas którego opowiedziała o swoich inspiracjach muzycznych, przygodzie z muzyką, rodzinie, a także pracy w policji. Część spotkania stanowiły warsztaty wokalne, gdzie Wanda uczyła prawidłowego oddychania i podpierania dźwięków przeponą. Wspólnie z młodzieżą zaśpiewała utwór w charakterze Gospel. Sama również wykonała jedną ze swoich kompozycji, a także, ku ogólnemu zaskoczeniu słuchaczy, podjęła wyzwanie zaśpiewania kilku piosenek zaproponowanych przez młodzież, w tym „Livin’ On A Prayer” Bon Joviego!

Wokalistka od razu zdobyła sympatię uczniów, nawiązała znakomitą relację z młodzieżą. Po spotkaniu długo rozdawała autografy. Relację z wydarzenia możecie obejrzeć w szkolnej telewizji- „Trójka24”.