Z wizytą w redakcji „Dziennika Nowośći”

31 maja, w ramach współpracy z Campusem HRP Pamela i na zaproszenie fotoreportera Jacka Smarza,  klasa 1b uczestniczyła w zajęciach w siedzibie Dziennika Nowości w Toruniu.

Kierownik redakcji, pan Marek Nienartowicz, opowiedział młodzieży o historii gazety, pokazał im pierwsze archiwalne wydania dziennika, opowiedział także, w jaki sposób powstaje gazeta i kto nad nią pracuje.

Uczniowie zwiedzili redakcję najpopularniejszej w regionie gazety a następnie mieli okazję na żywo oglądać pracę fotoreporterów. Pan Grzegorz Olkowski pokazał uczniom, jak przygotowuje się fotografie do druku, w jaki sposób można wyretuszować zdjęcia, jak należy je dobrze wykadrować.

Jacek Smarz, fotoreporter Nowości, przybliżył młodzieży tajniki pracy fotoreportera i dyskutował z uczniami na temat tego, do jakiego stopnia fotoreporter ma prawo manipulować obrazem, zdjęciem.

Atrakcją dla młodzieży było obejrzenie, w drodze powrotnej do szkoły, wystawy Jacka Smarza, która wyeksponowana został w HRP Pamela.