Zdrowo i mądrze

Dnia 25 lutego, w Gimnazjum nr  3, odbyła się akcja związana z promocją zdrowego stylu życia. W tym dniu, na szkolnych korytarzach, uczniowie i uczennice z klasy III D krzewili wśród gimnazjalistów nawyki zdrowego żywienia. Mimowie, spacerując, po szkolnych korytarzach, zachęcali, by niezdrowe słodycze zastąpić zdrową i smaczną marchewką. Aż miło było patrzeć, gdy młodzi ludzie odrzucali słodkie, czekoladowe wafelki czy chipsy na rzecz pomarańczowej, chrupiącej marchewki. Ponadto organizator przedsięwzięcia, Grzegorz Mulski i jego ekipa z klasy III D, w szkolnej stołówce na przerwie śniadaniowej i kilku kolejnych przerwach, podejmowali gimnazjalistów płatkami z mlekiem lub bez, jabłkiem, marchewką, bananem i ciepłą herbatką z cytrynką, słodzoną miodem. Każdy mógł znaleźć coś, co lubi, coś zdrowego i to wszystko za świadomość, że warto jest wcielać w życie zdrowy sposób odżywiania, w myśl starego powiedzenia:,, W zdrowym ciele zdrowy duch.”

Warto dodać, że młodzież kilku klas została też poddana ankiecie, której wyniki zostają opublikowane pod koniec projektu i będą odpowiedzią nad temat tego, czy nasi uczniowie żyją zdrowo i jak się odżywiają. Autor projektu, Grzegorz Mulski , informuje, że w najbliższy poniedziałek odbędą się kolejne elementy projektu, czyli scenki dramowe oraz prezentacje dla klas pierwszych. Budujące jest to, że młodzi ludzie chcą budzić świadomość uczniów dotyczącą zdrowego i mądrego stylu życia.