Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi 7-8 kwietnia 2017

Odwiedziny przyszłych pierwszaków i siódmoklasistów

7 i 8 kwietnia odbyły się w Gimnazjum nr 3 Drzwi Otwarte. Tym razem gośćmi szkoły byli, nie przyszli gimnazjaliści, ale uczniowie klas pierwszych i siódmych oraz ich rodzice.

I chociaż była to dla wszystkich zainteresowanych nowa sytuacja, to sprostaliśmy jej. Mamy też nadzieję, że wszyscy odwiedzający nas goście wyszli zadowoleni.

Sądząc po słowach uznania płynących z ust rodziców, uśmiechach na twarzach maluszków i dobrej, wspólnej zabawie, dzień ten możemy zaliczyć do udanych. Dzieci oczarowały nas swoim temperamentem, odwagą, chęcią uczenia się i poznawania wszystkiego, co nowe.

Już  ich pokochaliśmy, podobnie jak nasi gimnazjaliści.

Nieco poważniejsza, ale równie sympatyczna, atmosfera panowała na szkolnych korytarzach i w klasopracowniach w sobotę. Zainteresowani pytali głównie o przedmioty wykładane w języku obcym. Niektórzy dopytywali, czy na przedmiotach, takich jak np. historia czy geografia, na pewno tylko pewne nazwy i treści wprowadzane będą w obcym języku? Oddychali z ulgą, zyskując potwierdzenie. Inni bali się testu predyspozycji, nie bardzo wiedząc, jak wygląda. I ta przyczyna niepokoju zniknęła, gdy dowiedzieli się, że test pisany jest w języku ojczystym i bada naturalne predyspozycje ucznia. To one, w przyszłości,  pozwolą mu w przyszłości realizować swoje marzenia.

Gdy wątpliwości zostały rozwiane, pozostało gościom się dobrze bawić, poznać szkołę, nauczycieli i ich propozycje wzbogacenia procesu edukacyjnego, np. kół zainteresowań, informacji dotyczących wymiany czy obecności na lekcjach asystentów z  innych krajów, takich jak Marie-Louise Loewe, wolontariuszki  fundacji KULTURWEIT z Niemiec.

A że  było co oglądać i smakować, bo jesteśmy bardzo, bardzo gościnni i serdeczni, dowodzą zdjęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć !