Dzień Patrona i ślubowanie uczniów klas pierwszych – 17 października 2016 r.

Tegoroczny Dzień Patrona, zgodnie z tradycją naszej szkoły, stał się okazją do przyjęcia w poczet uczniów Gimnazjum nr 3 młodzieży z klas pierwszych.

Podczas apelu odbyło się uroczyste ślubowanie poprzedzone programem artystycznym, który dostarczył zebranym głębokich przeżyć, ponieważ jego tematem była postać patrona, wielkiego Polaka, Jana Pawła II.

Obecność pocztu sztandarowego, odświętny, galowy strój uczniów, wymowne naklejki z wizerunkiem Patrona, słowa hymnu, a także przygotowany przez młodzież, specjalnie na obchody Dni Papieskich, happening pod hasłem ,,Bądźcie świadkami miłosierdzia” stał się powodem do zadumy i głębokiej refleksji.

A że Patron naszej szkoły kochał młodych ludzi i zachęcał ich do radosnego przeżywania wspólnie spędzanych chwil, nie zabrakło w tym dniu radosnego tańca s. Agnieszki i jej uczennic, a także konkursów i zabaw przygotowanych przez Samorząd Uczniowski dla pierwszaków.