Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – 29 listopada 2016

W tym roku uczniowie naszego gimnazjum, pod opieką pani Marii Pawłowskiej i pani Magdaleny Stempskiej, mieli okazję uczestniczyć w inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Celem tej inicjatywy jest wsparcie najuboższych rodzin, a szczególnie dzieci. Spotkanie odbyło się z udziałem 3000 uczniów na lodowisku Tor-Tor. Nasi uczniowie zaprezentowali happening, którego tłem był hymn „Błogosławieni miłosierni”. Tej największej akcji Caritas towarzyszyły pokazy jazdy figurowej najmłodszych oraz prezentacje hokeistów. Na spotkanie przybyli: Biskup Andrzej Suski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego- Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia- Michał Zaleski i Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej- ks. prałat Daniel Adamowicz.