Obchody Dnia Edukacji Narodowej – 2016

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela to święto upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, wszyscy pracownicy oświaty otrzymują podziękowania i wysokie odznaczenia państwowe i resortowe za trud włożony w edukację i wychowanie. W tym roku w naszym gimnazjum otrzymali je: Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej – pani dyrektor Izabela Ziętara, Medal Komisji Edukacji Narodowej – panie Agata Michałowska i Magdalena Stempska, Medal Złoty Za Długoletnią Służbę – pani Ewa Emanowicz, Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę – panie Beata Puchalska, Elżbieta Kowalska i Agnieszka Stec-Szudy, Medal Brązowy Za Długoletnią Służbę – pani Magda Pieczatowska-Mysiak. Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia otrzymała pani Magdalena Kartanas i pani Teresa Ślebioda.

W tym dniu także uczniowie składają swoim nauczycielom podziękowania i życzenia, często obdarowując ich symbolicznymi prezentami np. kwiatami. Przygotowują również specjalne programy artystyczne. Kreatywność uczniów w tym dniu nie ma granic. Że jest to święto lubiane przez nauczycieli uczniów dowodzą zdjęcia.