Spotkanie z Cliffem Stevensem – 24 stycznia 2017 r.

To już kolejne spotkanie z zagranicznymi muzykami, którzy odwiedzili naszą szkołę na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego, Mai Lewickiej. Tym razem uczniowie mieli okazję posłuchać akcentu prosto z Kanady (Montreal) oraz Londynu, ponieważ trio tworzące zespół „Cliff Stevens Band” jest międzynarodowe.

Cliff jest uznanym bluesmanem, gitarzystą, wokalistą, kompozytorem i tekściarzem znanym w Kanadzie i Europie. Jego najnowsza płyta „Grass Won’t Grow” odbiła się szerokim echem w mediach zagranicznych, zajmując czołowe miejsca na listach przebojów w rozgłośniach radiowych.

Jest on wielbicielem i naśladowcą Erica Claptona. To właśnie jego numery zagrał i zaśpiewał podczas spotkania z młodzieżą – „Layla”, czy „Crossroads”. Zaśpiewany także wspólnie z naszą anglistkąJ.

Pytaniom przygotowanym przez uczniów klas językowych( 2d i 1f) nie było końca. Uczennice z klasy 1f próbowały nawet nauczyć naszych gości języka polskiego. Goście dzielnie próbowali powtórzyć słynną frazę  „… chrząszcz brzmi w trzcinie…”.

W spotkaniu uczestniczyły klasy językowe i medialne oraz zespół w składzie: Cliff Stevens (gitara, wokal), Serge Dionne (bas), Dan Dyson (perkusja). Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Campusem HRP Pamela.