Spotkanie z Hauke Bökerem – 26 maja 2017 r.

26 maja  uczniowie Gimnazjum nr 3 mieli okazję porozmawiania w języku niemieckim i angielskim z nietypowym gościem – Hauke Bökerem, niemieckim perkusistą, który przyjechał do nas prosto z Celle na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego, Mai Lewickiej. Dla klasy dwujęzycznej była to wyjątkowa okazja, bo mogli doświadczyć, w oryginalnym brzmieniu, akcetowania w  języku niemieckim i poczuć jak to będzie, gdy sami podejmą próbę konwersacji.
Uczniowie, pod opieką pani Romany Groszewskiej i pani Marzeny Poremskiej, przygotowali pytania, na które  miał udzielić  odpowiadzi zaproszony muzyk. Gimnazjaliści szybko nawiązali  kontakt z gościem i prowadzili z nim  swobodną rozmowę.
Muzyk, ponieważ biegle posługuje się także  językiem angielskim, spotkał się również z klasami anglojęzycznymi naszego gimnazjum. Pytaniom młodzieży nie było końca, a nie ukrywamy, że  interesował ich m.in. szczególnie  niemiecki system edukacji.
Dla naszego gościa,który koncertuje właśnie w Europie, była to kolejna wizyta w Polsce i druga w naszej szkole. Warto przypomnieć, że muzyk, Hauke Bökerem, grał w zespołach: Steve Link Band i Shampoobar, a także współpracuje z LeBurnem Maddox’em oraz Timem Mitchellem.