„The Bear International Theatre” w naszej szkole – 17 listopada 2016 r.

17 listopada społeczność Gimnazjum nr 3 gościła międzynarodowy teatr wędrowny specjalizujący się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne. Uczniowie naszej szkoły zgromadzeni na auli obejrzeli przedstawienie ‘The History of England. Part 1’ ilustrujące w lekki i zabawny sposób najważniejsze wydarzenia z historii Anglii, od czasów Rzymian aż po czasy królowej Elżbiety I. Widzowie dowiedzieli się m.in.: kto zbudował Stonehenge; czy Alfred Wielki był naprawdę wielki; kto wygrał bitwę pod Hastings; kim były zwaśnione strony w Wojnie Dwóch Róż oraz jaki los spotkał sześć żon Henryka VIII. Choć przedstawienie odegrano w języku angielskim i podejmowało wiele trudnych zagadnień historycznych, uczniowie świetnie się bawili, a na koniec nagrodzili aktorów gromkimi brawami.