Wycieczka do Trójmiasta – 15 grudnia 2016 r.

W mroźny, czwartkowy poranek 15 grudnia, uczniowie klas: 2g, 2d, 2b i 3e wyruszyli na zwiedzanie Trójmiasta. Celem ich podróży było Europejskie Centrum Solidarności oraz półwysep Westerplatte z Pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Na początku swojej podróży uczniowie zwiedzili wybudowany na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej gmach muzeum ECS oraz oddali hołd stoczniowcom poległym podczas strajków w 1970 roku. W ECS obejrzeli wystawę, dedykowaną historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Następnie  udali się na Westerplatte, gdzie zapoznali się z historią bohaterskiej obrony półwyspu przez polskich żołnierzy pod dowództwem mjr. Sucharskiego (1-7 września 1939 roku), obejrzeli ruiny zniszczonej podczas działań wojennych Wartowni nr 1 oraz pochylili głowy nad grobami zabitych na Westerplatte żołnierzy. Po krótkiej wizycie na pełnomorskim promie Wawel, przycumowanym przy terminalu Westerplatte oraz spacerze po plaży, uczniowie udali się do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni na przedstawienie „Notre Dame de Paris”. Spektakl opowiadający tragiczne losy cyganki Esmeraldy zachwycił i wzruszył wszystkich. Wspaniałej grze aktorskiej, pięknej scenografii, wyjątkowej choreografii tancerzy i imponującym popisom akrobatów towarzyszył chór, który śpiewał na żywo spoza sceny i orkiestra teatru. Pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień z wycieczki uczniowie wrócili późną porą do Torunia.