„Zwyciężaj z radością, przegrywaj z godnością” – 23 lutego 2017 r.

W czwartek 23 lutego 2017 r. w Akademii Samochodowej w Zespole Szkół Samochodowych w Toruniu odbyła się II edycja Międzyszkolnego Turnieju Gier Planszowych dla gimnazjalistów. Zmierzyło się dwanaście czteroosobowych drużyn, w tym reprezentacja dwóch zespołów z Gimnazjum nr 3 z klas 3E i 3G pod opieką pani Ewy Nanuś.
Rywalizacja, w myśl hasła: „Zwyciężaj z radością, przegrywaj z godnością” była pełna emocji i dobrej zabawy.
Najważniejszym celem turnieju było ćwiczenie wyobraźni i koncentracji, umiejętności planowania i przewidywania oraz propagowanie współczesnych gier planszowych jako pożytecznego i ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu w gronie rówieśników i rodziny. Młodzież rywalizowała się i bawiła, grając w: Tripol, Dobble, Super Farmer, Drapacze chmur, Pentagotriple, Grand Prix, Halli Galli oraz Scrabble.

W konkursie nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie z klasy 3E: Oliwia Pietras, Bartosz Tomaszewski, Michał Wesoły i Wiktor Nowaczyk oraz z 3G: Edyta Kozińska, Jerzy Lichy, Maksymilian Siekierzycki i Dominik Zakrzewski.
Uczestnicy otrzymali dyplomy, słodycze  i drobne upominki, a finaliści zostali nagrodzeni cennymi grami planszowymi. Ponieważ konkurs odbył się w „tłusty czwartek”, uczniów i opiekunów  poczęstowano smacznymi pączkami, które zmotywowały uczestników do wytężonej rywalizacji, której efektem było zdobycie I  i dwóch  III nagród.

I miejsce w Scrabble zdobyła Oliwia Pietras z 3E, a III miejsce Maksymilian Siekierzycki z 3G

W Dobble III miejsce zdobyła Edyta Kozińska z 3G.

Organizatorom z Zespołu Szkół Samochodowych serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i pomysł, jak właściwie i  mądrze wykorzystać wolny czas.

E. Nanuś