Drzwi Otwarte – 17 marca 2018 r.

W sobotnie przedpołudnie kandydaci na przyszłych uczniów klas siódmych oraz najmłodsi kandydaci na uczniów SP4 mogli uczestniczyć w Drzwiach Otwartych. Program spotkania obfitował w wiele atrakcji.

Przyszli pierwszoklasiści i zerówkowicze podróżowali po szkole dobrani w kolorowe drużyny. Czekało na nich mnóstwo niespodzianek i atrakcji, które wymagały kreatywności, zaangażowania i otwarcia na nowe wyzwania. Były zabawy rytmiczne, czary-mary, tajemnice tablicy interaktywnej, językowe potyczki i krótki instruktaż jak zamienić się np. w kota.

Z kolei przyszli siódmoklasiści uczestniczyli w targach rozmaitości edukacyjnych. Poznawali przyrodnicze ciekawostki, doświadczali magii chemii, łamali głowę nie tylko z powodu gier i zabaw matematycznych ale też językowych, ponieważ część prezentacji odbywała się w językach obcych, którymi w przyszłości mogą nauczyć się biegle władać. Mogli także obejrzeć stare kroniki szkoły od 1923 roku, prezentację gazetek szkolnych od 2010 roku oraz zaprezentować się w szkolnej telewizji. Była też strawa dla ducha w postaci wizyty w szkolnej bibliotece można było wykonać atrakcyjną, pamiątkową zakładkę do książki, dla ciała gospodarze przygotowali w szkolnej kuchni wspaniałą grochówkę, która pokrzepiła utrudzonych zwiedzaniem gości.

A że dbamy o ciało i zdrowie dla chętnych przygotowaliśmy konkurencje sportowe i ćwiczenia fitness.