Dwudniowa wycieczka na Barbarkę 5-6 grudnia 2017

W dniach 5 i 6 grudnia uczniowie klas pierwszych przebywali w Osadzie Leśnej na Barbarce.
Głównym celem wycieczki był udział w zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych i ekologicznych nt.:
-„Jak postępować odpowiedzialnie z odpadami opakowaniowymi?”,
-„Tajemnicze organizmy – grzyby”,
-„Monitoring chiropterofauny”.
Dla nas, i dla naszych dzieci, była to przede wszystkim okazja do integracji klas i dobrej zabawy. Dzieci były dzielne, bez problemu przetrwały noc, w większości przypadków, pierwszą w życiu bez rodziców.
Poza zajęciami edukacyjnymi czekały na uczniów liczne atrakcje, m.in.:
– słuchanie „Opowieści wigilijnej”,
– oglądanie filmu „Opowieść wigilijna Myszki Miki”,
– nocne ognisko z pieczeniem kiełbasek,
– bajki prezentowane na ścianie, starą techniką, przy pomocy projektora,
– prezenty mikołajkowe znalezione nad ranem w butach.
Do szkoły pierwszaki wróciły szczęśliwe i pełne wrażeń. Niektóre z nich już teraz planują wyjazd, ale dłuższy, na tydzień. Ich apetyt na nowe, dobre doświadczenia wciąż rośnie.
Za pomoc w organizacji wycieczki dziękujemy Rodzicom uczniów, a przede wszystkim: pani Magdalenie Sadowskiej, panu Tomaszowi Korwielowi, panu Maciejowi Boniewiczowi, pani Annie Owedyk, pani Arpinie Pawłowskiej, panu Marcinowi Szczygieł, pani Agnieszce Dembowskiej i panu Robertowi Pawłowskiemu.