Dzień Patrona – 13 października 2017

Dzień 13 października obfitował w wiele uroczystości. Pierwsze i siódme klasy przeżywały uroczyste przyjęcie w poczet uczniów SP4, czyli uroczyste ślubowanie połączone z przysłowiowym chrztem. Uroczystość skupiła nie tylko grono rówieśnicze, ale też rodziców, dziadków i rodzeństwo. Wrażeniom, uściskom i serdecznościom nie było końca, co dokumentują liczne zdjęcia. Była to najbardziej udokumentowana impreza, bo kto nie ulegnie urokowi najmłodszych tak pięknie przygotowanych przez p. E. Skrzypczak i N. Szewczuk. Marsza Radeckiego i gry na instrumentach wykonanych przez najmłodszych długo nie zapomnimy.

W tym dniu swoje święto obchodzili też nauczyciele. Przyjęli oni krocie wdzięczności w postaci życzeń, kwiatów, słodyczy, z których rekordową wielkość miał tort od Rady Rodziców.

Duży wkład pracy w tę część uroczystości włożyli uczniowie Samorządu Uczniowskiego, pod kierunkiem przewodniczącej Marty Gouden, Justyny Stasiorowskiej i Jędrzeja Szczepańskiego, którzy programem artystycznym, kwiatami i przeuroczymi babeczkami wyrazili wdzięczność całej społeczności uczniowskiej. Strumienie serdeczności płynęły w stronę dyrekcji i całego grona pedagogicznego.

Dzień ten był też okazją do kontempklowania dziedzictwa duchowego Jana Pawła II, patrona szkoły. Uczniowie w klasach zgłębiali poezję i prozę Jana Pawła II. Pracowali nad plakatami, które miały być ich refleksją nt słów Patrona „Idźmy naprzód z nadzieją”. Zebrani w szkole goście, nauczyciele i uczniowie mieli też okazję obejrzeć happening przygotowany do hasła obchodów Dni Papieskich przez p. M. Pawłowską i M. Stempską a w wykonaniu uczennic klas 3c i 2g.

Oprawę muzyczną do imprez przygotowała p. D. Tomaszuk a spotkanie prowadziła p. J. Robaczewska.