Europejski Dzień Języków – 26 września 2017 r.

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Każda klasa przygotowała na ten dzień krótką prezentację na temat wyznaczonego kraju i języka.

Klasy7:

a-Szkocja, b- Anglia, c- Walia

Klasy 2:

a-Szwajcaria, b- Rosja, c- Portugalia, d- Włochy, e- Hiszpania, f- Dania, g- Irlandia

Klasy 3:

a-Holandia, b- Austria, c- Grecja, d- Belgia, e- Rumunia, f-Czechy, g-Szwecja

Podczas spotkania niektórzy tańczyli, śpiewali, przedstawiali scenki, którymi przybliżali widzom atmosferę, klimat i  historię prezentowanych państw. Niektórzy przygotowali dla widzów poczęstunek, którym była tradycyjna potrawa danego państwa. Uczniowie wykazali się pomysłowością i poczuciem humoru, a przygotowane przez nich materiały, flagi, plakaty i  fiszki językowe. Warto dodać, że klasy siódme swoje prezentacje przygotowały w języku angielskim.