Mark Olbrich i Eddie Angel – 14 września 2017 r.

Pierwsi zagraniczni goście w historii Szkoły Podstawowej nr 4 w Toruniu są  zapowiedzią oryginalnego, muzycznego i interesującego nowego roku szkolnego.

Spotkanie odbyło się , w kameralnym gronie, bo uczestniczyły w nim  tylko dwie klasy . Bohaterami byli: Mark Olbrich i Eddie Angel – muzycy  z Wielkiej Brytanii. Spotkanie miało miły wręcz familijny charakter.

Dla dwujęzycznej klasy siódmej takie lekcje to nowość – żywy  język, angielski prosto z Londynu, i do tego prywatny koncert muzyków światowej klasy, który szybko przerodził się w koncert życzeń. Muzycy  spełniali życzenia muzyczne młodzieży.

Takie spotkania, w ramach współpracy anglistki Mai Lewickiej z Campusem HRP Pamela, udowadniają, że nauka może mieć niestandardową formę, a jednocześnie uświadamiają młodzieży jak ważna w życiu jest pasja, dążenie do celu i spełnianie własnych, młodzieńczych marzeń. Warsztaty językowe w takiej formie są nie tylko okazją do testowania i szlifowania umiejętności językowych, ale przede wszystkich otwarcia się na świat, na sztukę, na nowe horyzonty i możliwości. Dlatego niech  się dzieje.

Organizatorka spotkania, pani Maja Lewicka pragnie podziękować uczniom i absolwentom naszej szkoły za użyczenie gitar oraz pani Darii Tomaszuk za pomoc w przygotowaniu zajęć.