Pierwszaki na Festiwali Ekologicznym na Barbarce – 13 września 2017 r.

Dnia 13 września pierwszoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w II edycji Festiwalu Ekologicznego w ramach projektu „Akademia Przyrodników. Edukacja dzieci i młodzieży”.

Na festiwal przygotowano 10 stanowisk warsztatowych z wykorzystaniem różnorodnych pomocy i środków dydaktycznych, tak aby w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodych osób zaprezentować wybrane zagadnienia przyrodniczo-ekologiczne. Każda klasa uczestnicząca w festiwalu brała udział w warsztatach na 7 stanowiskach.

Stanowiska edukacyjne:

1. Parki krajobrazowe
  2. Gatunki chronione
  3. Staw
  4. Las
  5. Ptaki
  6. Grzyby
  7. Odpady opakowaniowe
  8. Energia odnawialna
  9. Żywność ekologiczna
  10. Podchody na ścieżkach terenowych.

Na każdym stanowisku przygotowano konkursy dla uczestników wydarzenia. Za prawidłowo rozwiązany konkurs uczniowie otrzymywali naklejki. Dzieci, które uzyskały najwięcej naklejek otrzymały nagrody. Z naszej szkoły nagrody otrzymali: Ula Chylewska i Tymon Owedyk.

Największą jednak atrakcją dla dzieci był pokaz sokolniczy. Uczniowie z zapartym tchem oglądali, nad swoimi głowami,  drapieżniki w locie.