Pierwszaki w Górznie – 27 października 2017

W piątek 27 października uczniowie klas pierwszych odwiedzili malowniczo położony, pośród jezior i lasów Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Wilga” w Górznie. Uczniowie realizowali zajęcia edukacyjne, korzystając ze ścieżki wiodącej do Rezerwatu Przyrody „Szumny Zdrój”. W czasie zajęć rozpoznawali drzewa i krzewy po liściach, nasionach i korze. Mogli porównywać je, dotykając szyszki, igły, liście oraz korę poszczególnych drzew i krzewów w ich naturalnym środowisku. Dzięki temu dostrzegali ich podobieństwa i różnice. Poza tym, nasi mali turyści, obserwowali ślady bytności różnych zwierząt na tym terenie. Po długiej wędrówce po lesie i smacznym obiedzie, dzieci uczestniczyły w zajęciach w sali dydaktycznej, tam utrwalały i sprawdzały wiadomości zdobyte podczas spaceru. Pierwszaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i wykazały się bogatą wiedzą przyrodniczą.
Po zajęciach, zadowolone i bogate w nowe wrażenia wróciły do szkoły.
Już nie mogą doczekać się kolejnej wycieczki.