Pierwszoklasiści w Straży Pożarnej – 19 kwietnia 2018 r.

W czwartek, 19 kwietnia uczniowie klas pierwszych zwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Podczas zajęć, w bogato wyposażonej sali dydaktycznej, przypomnieli sobie numery alarmowe oraz jak zachować się w razie pożaru. Po raz kolejny uświadomili sobie, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów, ale także pomoc przy wypadkach, powodziach, ratowaniu zwierząt itp. Dzieci jednomyślnie przyznały, że praca strażaków jest bardzo potrzebna, ale tak samo bardzo niebezpieczna.

Podczas wizyty pierwszaki przymierzały stroje strażackie, hełmy oraz zobaczyły jak od środka wyglądają wozy strażackie.

Uczniowie byli również świadkami wyjątkowej dla nich sytuacji. Podczas zajęć strażacy zostali wezwani do wypadku i w ciągu 1 minuty byli gotowi do ratowania ludzi, na sygnale ruszyli w kierunku wypadku.