„Pieśń o tej, co nie zginęła” – 14 października 2017

„Pieśń o tej, co nie zginęła” – pod takim hasłem dyrekcja, nauczyciele i uczniowie świętowali Dzień Niepodległości. Było uroczyście, pięknie i podniośle. Pieśni, poezja i historia, spoiły spotkanie niczym najtrwalsze tworzywo w myśl powiedzenia, że narody tracąc pamięć, tracą życie. My, Niepodległej, Niepokornej nie zawiedziemy. W montażu słowno-muzycznym, który z uczniami przygotowały panie: Anna Kołodziej – Bielawska, Daria Tomaszuk, Ewa Skrzypczak, Natalia Szewczyk, usłyszeć można było burzliwe dzieje naszej historii od powstania Kościuszkowskiego po dzień dzisiejszy. Słowa wzmocnione pieśniami podkreślały wielkie umiłowanie ojczyzny przez Polaków. Najbardziej optymistycznym akcentem barwnego, dynamicznego (bogata choreografia) spotkania byli uczniowie klas pierwszych, którzy z dużym zaangażowaniem emocjonalnym włączali się w recytacje, śpiew i taniec. Tak wychowane pokolenia, nie zawiodą.