Spotkanie autorskie i promocja książki pt. „Kto odgadnie, co jest na dnie” – 13 kwietnia 2018 r.

Dnia 13 kwietnia 2018 r. uczniowie klas pierwszych wybrali się do Książnicy Kopernikańskiej na spotkanie autorskie połączone z promocją książki dla dzieci Romualdy i Jagny Romanowskich pt. „Kto odgadnie, co jest na dnie”.

Podczas spotkania pierwszoklasiści wysłuchali recytacji wierszy z książki (w wykonaniu dzieci). W czasie rozmowy z autorkami – Romualdą Romanowską (tekst) oraz Jagną Romanowską (ilustracje) nasi uczniowie zadawali pytania, szczególnie kierowali je do Jagny, która okazała się ich starszą o kilka lat koleżanką.

Książka niezwykłego duetu – matki i córki, Romualdy i Jagny Romanowskich – daje nam niebywałą okazję spojrzenia z tej właśnie perspektywy język, jakim się posługujemy na co dzień. Autorka przysłuchuje się swoim dzieciom i „odgaduje” z nimi, co jest „na dnie” słów, w ich drugim planie. Wiersze ilustrują niezwykle barwne rysunki, które narysowała jej 13-letnia córka.

Pierwszoklasiści mieli okazję kupić książki wraz z imiennymi dedykacjami od autorek. Po powrocie do szkoły od razu zaczęli je czytać.

Jeden egzemplarz, z dedykacją dla uczniów naszej szkoły, znajduje się w naszej bibliotece. Zachęcamy do przeczytania!!!