Spotkanie z Aronem Blumem – 29 marca 2018 r.

W środę 29 marca młodzież Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Toruniu uczestniczyła w spotkaniu z Aronem Blumem, basistą, kompozytorem, twórcą muzyki teatralnej współpracującym z takimi artystami jak Krzysztof Ścierański.

Artysta opowiadał młodzieży o tajnikach gry na gitarze basowej, niezbędnym sprzęcie, ale także o technice gry. Po raz kolejny zwracał uwagę uczniów na kwestię marzeń, pasji, która w życiu wydaje się być najważniejszą dominantą w rozwoju osobistym każdego młodego człowieka.

Muzyk opowiadał także o swoich doświadczeniach muzycznych zdobytych podczas czteroletniego pobytu w Londynie, o różnicach kulturowych i konieczności poznawania języków obcych.

Młodzież nie tylko słuchała opowieści, ale miała okazję uczestniczyć w mini koncercie Arona Bluma, który przewrotnie rozpoczął od Bacha, a skończył na The Beatles i piosenkach zespołu Queen. Zainicjował również wspaniałą zabawę, stworzył orkiestrę z uczniów oraz sekcję rytmiczną, uczestnicy spotkania wspólnie wykonali utwór „We will rock you”. Spotkanie odbyło się w miłej i twórczej atmosferze.