Światowy Dzień Pluszowego Misia – 24 listopada 2017

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka. Czy można wyobrazić sobie świat bez misia?

25 listopada obchodzony jest od 2002 roku Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej maskotki rozpoczęła się w 1902 r. kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz, który uwiecznił sytuację na rysunku, wydrukowanym w gazecie. Właściciel sklepu z zabawkami, przeczytał gazetę i wpadł na pomysł produkcji pluszowych misiów, które sprzedają się świetnie do dzisiaj. Niedźwiadek stał się również bohaterem wielu książek, filmów, dobranocek.

W naszej szkole 24 października uczniowie klas pierwszych spotkali się, aby wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami.

Dowiedziały się na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto, opowiadały o swoich maskotkach, głoskowały i dzieliły na sylaby nazwy znanych misiów. Słuchały, czytanych przez panią dyrektor Izabelę Ziętarę oraz panią wicedyrektor Magdalenę Kartanas, fragmentów książek o niedźwiadkach.

Nie zabrakło również zabawy przy muzyce do piosenki „Jadą, jadą misie” oraz tańca z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia”.

Podczas trwającego spotkania wyłoniono laureatów konkursu plastycznego „Mój miś”. Oto laureaci konkursu:

klasa 1 a:

• Helena Gajewska
  • Wiktoria Krokosz
  • Aleksander Łopatowski

klasa 1 b:

• Oleksij Dobrovolsky
  • Julia Kowalska
  • Carina Wilken

Wszystkimi pięknie ozdobionymi obrazkami misiów udekorowano salę. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek.