Trasa Prezydenta Władysława Raczkiewicza – 18 stycznia 2018 r.

18 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 klasy pierwsze, siódme i klasa 3d gimnazjum uczestniczyły w uroczystości nadania imienia trasie średnicowej i odsłonięciu tablicy z jej nazwą: Trasa Prezydenta Władysława Raczkiewicza.

Młodzież wraz z grupą nauczycieli przygotowała program artystyczny uwzględniający dwa plany. Historyczny dotyczył przybycia prezydenta Wł. Raczkiewicza do Angers (Francja) w grudniu 1939 r. oraz współczesny nawiązujący do współpracy polsko-francuskiej (partnerstwo miast) jak również wymiany młodzieży SP4 z uczniami z Collège ST Augustin. Zaprezentowana scenka dokumentuje, że historia, miejsca i ludzie – łączą, co odzwierciedla końcowa scena zbiorowa części artystycznej.

Obchodom towarzyszy wystawa „Historia, miejsca, ludzie – łączą. Władysław Raczkiewicz – Angers – SP4 Toruń” prezentowana w bibliotece szkolnej.