Wymiana polsko-francuska 20-23.03.2018

Od 20 marca uczniowie SP4 goszczą swoich domach kolegów z Francji. Goście przyjechali do Torunia w ramach wymiany prowadzonej przez nauczycieli z naszej szkoły z pedagogami i uczniami Collège Saint Augustin w Angers.

Pierwszego dnia młodzież integrowała się. Wspólne zajęcia miały pomóc  uczniom lepiej się poznać. Po południu uczestnicy wymiany udali się do Młyna Wiedzy, gdzie zwiedzali ekspozycję instytucji. Największą popularnością cieszyła się Śruba Archimedesa oraz statek piracki i interaktywna wystawa o wodzie.

W środę uczniowie wyruszyli na podchody po Starym Mieście, wdrapali się na wieżę ratuszową, zwiedzili wystawę w CSW oraz wypiekli pierniki w Muzeum Toruńskiego Piernika.

W piątek pojechali na wycieczkę do Gdańska, zwiedzali miasto, a następnie udali się do Sztutowa. Tam poznali historię tego miejsca. Była to trudna lekcja historii.

Weekend młodzież spędzi uczestnicząc w przedświątecznych przygotowaniach, poznając obyczaje i świąteczne tradycje.