Wymiana polsko-francuska. Pożegnanie – 26 marca 2018 r.

Poniedziałek był ostatnim dniem pobytu młodzieży francuskiej w Toruniu. Początek dnia uczniowie spędzili na sportowo, próbując swoich sił w różnych konkurencjach sprawnościowych takich jak: żonglowanie piłeczkami, bieg w workach, przeciąganie liny. Zabawowy charakter ćwiczeń sprzyjał polsko-francuskiej integracji.

Następnie odbyła się nauka podstawowych kroków tradycyjnego polskiego tańca – poloneza. Wszyscy ćwiczyli wytrwale i w skupieniu, gdyż wieczorem taniec był prezentowany przed rodzicami.
Wieczorem odbyło się w szkole pożegnalne spotkanie przygotowane przez wszystkich uczestników wymiany, w tym rodziców, za co serdecznie dziękujemy. W programie wieczoru znalazły się: wspomniany wcześniej polonez, krótka scenka w języku francuskim przygotowana przez siódmoklasistów z grupy teatralnej „Makaronsy”, quiz dla uczniów francuskich dotyczący ich pobytu w Polsce, muzyczny quiz dla rodziców (z nagrodami prosto z Francji !), taniec i piosenka w wykonaniu Roberta Wolańskiego z 7A (gitara, wokal) i p. Cloé Thomas (ukulele, wokal).
Część oficjalną zakończyło wspólne zdjęcie. Następnie każdy uczestnik złożył swój podpis na pamiątkowej karcie. Ostatnia odsłona wieczoru to kosztowanie smakołyków przygotowanych przez rodziny uczniów naszej szkoły. Było wytrawnie i na słodko, a wszystko pyszne.
Nasi goście wyjechali 27 marca, wczesnym rankiem, do Warszawy skąd o  wieczorem odlecieli do Francji. My pojedziemy odwiedzić ich we Francji już za 54 dni.