XII Powiatowy Konkurs o PCK i Zdrowiu Człowieka pod hasłem „Wygraj, bądź zdrowy” – 12 maja 2018 r.

Sobotni ranek upłynął uczniom szkół podstawowych pod hasłem „Wygraj, bądź zdrowy”. Uczniowie podjęli wyzwanie rozwiązania testu i zmierzenia się w otwartej rywalizacji, bez której nie miał szans się odbyć żaden z etapów tegoż przedsięwzięcia.

Miło jest mieć świadomość, że tak wielu młodych ludzi wie, że najważniejsze w życiu jest zdrowie i drugi człowiek, ponieważ w teście gros pytań dotyczyło zadań i wartości krzewionych przez organizację PCK.

W konkursie zwyciężyli:
I miejsce Uniewska Dominika – 40 pkt.
II miejsce Łaska Zuzanna – 39 pkt.
II miejsce Maruszak Weronika, Janiszewska Weronika, Taratuta Alicja, Golińska Nadia – 38 pkt.

W trakcie spotkania prezes ZR PCK wręczyła Odznaki Honorowych Dawców Krwi Zasłużonych dla Zdrowia Narodu. Odznaczenia otrzymali: Jan Gumowski, Stanisław Baranowski, Tomasz Kurkowski, Zbigniew Małoń, Jan Kulpa, Piotr Ziębiewicz, Lech Starczewski.

W finałowej części odbyło się też wręczenie nagród przyznanych  w konkursie plastycznym pn. „Sto lat PCK oczami dziecka”. Nagrody otrzymali:

kat. 0-3
I miejsce: Lena Bielicka SP6
II miejsce: Sajmon Kulig SP6
III miejsce: Weronika Chmura SP6

kat. 4-6
I miejsce: Pola Miranowska SP24
II miejsce: Dominika Woszczyna SP Lubicz Górny
III miejsce Ida Klim SP24

kat. klasy 7
I miejsce: Marianna Boś SSPS „Edukacja”

kat. gimnazjum
I miejsce Zuzanna Machajewska SP34
III miejsce: Dominika Sztonyk SP34

W przerwie między testem a wręczeniem nagród uczniowie SP4 w Toruniu prezentowali przygotowane materiały nt. historii PCK i różnych formacji, w których działają dziecięce i młodzieżowe organizacje zrzeszone pod patronatem PCK.

Konkurs odbył się pod patronatem Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.