XVI Rajd Pierwszaka im. Romana Sołtysińskiego – 29 maja 2018 r.

29 maja uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły wzięli udział w pieszym Rajdzie Pierwszaka,  połączonym z Przeglądem Twórczości Dziecięcej, zorganizowanym przez SP 24, Oddział Miejski PTTK oraz Muzeum Etnograficzne.
Celem imprezy było propagowanie turystyki pieszej, integracja uczniów klas pierwszych oraz prezentacja twórczości dziecięcej.
Nasze pierwszaki bez trudu, z uśmiechem na twarzy, pokonały na pieszo wyznaczoną trasę do Muzeum Etnograficznego.
W czasie rajdu, wspólnie z wszystkimi pierwszoklasistami, śpiewały piosenkę „Rajd Pierwszaka”. Zaprezentowały taniec „Tęczowy kwiat” oraz podziwiały występy innych dzieci.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy rajdu zostali obdarowani słodkościami i pełni wrażeń wrócili do swoich szkół.