Finał konkursu „Zbieramy makulaturę” – 13 czerwca 2019 r.

13 czerwca 2019 r. w w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się uroczysty finał konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zalewskiego „Zbieramy makulaturę”.

Znaleźliśmy się w ścisłym gronie laureatów, zajmując II miejsce w za zebraną makulaturę w przeliczeniu na jednego ucznia i VI miejsce za łączną masę papieru i tektury. Zebraliśmy łącznie ponad 26 ton. Otrzymaliśmy w nagrodę 21 000 zł na pomoce dydaktyczne dla szkoły.

Ponadto 10 najbardziej zaangażowanych uczniów, którzy w sposób najbardziej aktywny uczestniczyli w zbiórce papieru otrzymali nagrody rzeczowe – bony podarunkowe do galerii handlowej w wysokości 200 zł każdy. Również klasa 1a i 2a, które zebrały najwięcej w szkole makulatury, otrzymały nagrodę. Każda z tych klas otrzyma zwrot kosztów uczestnictwa w wybranym wydarzeniu kulturalnym (25 zł dla każdego ucznia).

Konkurs to nie tylko zbiórka makulatury, ale również szereg działań edukacyjnych promujących ideę selektywnej zbiórki odpadów, które odbyły się w biorących udział w rywalizacji szkołach i przedszkolach.

Prezydent  Miasta Torunia podkreślił, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu 22 tysięcy toruńskich uczniów, zebrano 525 ton makulatury, co można porównać do wagi 87 dorosłych słoni. Dzięki zaangażowaniu uczniów wspólnie uratowaliśmy 6,5 tysiąca drzew!

Dziękujemy całej społeczności szkolnej i Rodzicom uczniów za zaangażowanie!

Szczególne podziękowania należą się pani Ewie Skrzypczak za całoroczne koordynowanie akcją.

Oto dziesiątka najaktywniejszych uczniów:

– Maksymilian Krawczyk z klasy 7b,

– Aleksandra Bogdan z klasy 1b,