Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego
laureat: Leon Głowacki 3b
uczestniczka etapu rejonowego: Karolina Sadecka 3f
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Rosyjskiego
laureat: Artur Veryho 3d
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii
laureat: Jakub Klugiewicz 3f
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Francuskiego
finalistka: Karolina Sadecka 3f
Wojewódzki Konkursu Przedmiotowego z Biologii
finaliska: Wioletta Nieścior 3c
Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny o Wielkich Polakach z serii „REGIONALNYCH OLIMPIAD WIEDZY O WIELKICH POLAKACH” – Św. Jan Paweł II w województwie kujawsko-pomorskim – obecność i dziedzictwo dla gimnazjów
finalistka: Karolina Świdnicka 3b
Ogólnopolski Konkurs „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz”
Wyróżnienie Ministra Edukacji Narodowej dla kl. IIc Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Toruniu w kategorii gimnazjum w ogólnopolski konkursie pt. „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz” organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Konkurs realizowany w ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” na lata 2014−2016 na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej i we współpracy z kuratoriami oświaty.
laureat: uczniowie klasy 2c
Terenowa gra miejska pn. „Toruń w filmie i literaturze współczesnej”
I miejsce: drużynowo (Wiktor Czerwiński 1c, Dorian Jędrzejewski 1c, Nikodem Kozielec 1c, Miłosz Rutkowski 1c, Dominik traczykowski 1c)
Mistrzostwa Torunia Gimnazjów w Pływaniu
I miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym Kamila Żabińska 3c
I miejsce w konkurencji 50 m stylem klasycznym Kamila Żabińska 3c
Drużynowe Mistrzostwa Torunia w Szachach Szybkich
II miejsce drużynowo: Zofia Olszewska 2f, Maksymilian Siekierzycki 3d, Miłosz Kuchnicki 3f, Stanisław Sędziak 3b, Jan Filipiak 1a
Mistrzostwa Torunia w Piłce Koszykowej Dziewcząt
IV miejsce
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Podziękowania za udział w piątej edycji Narodowego Czytania
Drużynowe Mistrzostwa Torunia w Szachach Szybkich
II miejsce drużynowo
Konkurs leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego dla klas drugich – konkurs miejski organizowany przez Gimnazjum nr 9
finalistka: Klaudia Jastrzębska
Konkurs „Phrasal Verbs Champion” konkurs miejski organizowany przez Gimnazjum nr 11
II miejsce: Leon Głowacki 3b
finaliści: Łukasz Czapski 2d, Artur Majewski, Kinga Loerke, Marta Ossowska
Konkurs z języka angielskiego dla klas trzecich „Z językiem obcym w przyszłość”
II miejsce: Marta Weręgowska 3b
III miejsce: Karolina Sadecka 3f
finaliści: Zofia Gospodarczyk 3e, Marta Ossowska 3b, Wojciech Szok, Michał Wesoły 3e, Wiktoria Radecka
Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych – konkurs miejski organizowany przez Gimnazjum nr 10
II miejsce: Leon Głowacki 3b, Katarzyna Kubińska
finaliści: Karolina Sadecka 3f, Michał Wesoły 3e
Międzyszkolny Konkurs Opowiadania w Języku Angielskim STORYTELLING – konkurs miejski
I miejsce: Kaja Dąbrowska 3c
wyróżnienie: Kosma Pajor 3c
Międzyszkolny Konkurs One-Actor Theatre (Teatr Jednego Actora w języku angielskim) – XI edycja konkursu dla uczniów liceów
II miejsce: Marta Weręgowska 3b
Międzyszkolny Konkurs Dwujęzyczny „Poliglota Toruński” – konkurs miejski
finaliści: Klara Piątkowska 2g, Zbigniew Wysocki
Język niemiecki Konkurs Weltsprachen Jugend
laureat: Kamil Wierzbowski
II edycja Międzyszkolnego Turnieju Gier Planszowych dla gimnazjalistów „Zwyciężaj z radością, przegrywaj z godnością”
I miejsce: w Scrabble Oliwia Pietras 3e
III miejsce: Maksymilian Siekierzycki 3g
III miejsce: w Dobble Edyta Kozińska 3g
Międzyszkolny konkurs literacki „O czym szumią nadwiślańskie mury, gdy zapada zmrok”
III miejsce: Wiktoria Wirkus 2d
wyróżnienie: Patryk Fafiński kl. 1e
XIII Międzygimnazjalny Konkurs „Kajetan czyta pięknie i ze zrozumieniem”
II miejsce i wyróżnienie w konkursie za najpiękniejsze czytanie.Zuzanna Weznerowicz 3d
wyróżnienie: Ewelina Rakowska 3d
XIV Konkurs Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży. Teatr „BAJ POMORSKI”
II miejsce: za interpretację ,,Adolescencji” Teatru R. Bezimienni – Marta Weręgowska 3b
Konkurs plastyczno- fotograficzny „Jak Wisła długa, szeroka, głęboka…” w ramach obchodów Roku Wisły 2017
II miejsce: Kamil Krajniewski 1f
III miejsce: Filip Karczewski 3g
Miejski Konkurs Wiedzy Technicznej „Technika użytkowa i szkole i w domu” organizowany przezNOT i UM w Toruniu
I miejsce: w kategorii indywidualnej Stanisław Łenyk 2e
III miejsce: w kategorii drużynowej Patrycja Niewiadomska 2e, Stanisław Łenyk 2e, Stanisław Kosobucki 2e
„Październik miesiąc wolny od uzależnień” Konkurs plastyczny Urzędu Miejskiego Wydział Zdrowia i polityki społecznej
I miejsce: Julia Dziewicka 3b
III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Z moich stron. Puls natury”
Nagroda sponsora Weronika Strzałkowska 3c
Konkurs Konkurs Piosenki w Językach Obcych
I miejsce: piosenka w języku niemieckim Milena Rygielska 3c
II miejsce: piosenka w języki angielskim Natalia Ziółkowska 3b
„Festiwal Piosenki Niespełnionej Miłości” II Miejski Konkurs Wokalny dla Młodzieży Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych
II miejsce: Natalia Ziółkowska 3b
Muzyczny Przegląd Zespołów i Solistów MIAZGA 2017
II miejsce