Rekrutacja do klas I SP4

Nabór do klasy I odbywa się w dniach 1.03.2018 r. – 29.03.2017 r.
Pod adresem torun.elemento.pl proszę dokonać zapisu dziecka do klasy 1, a następnie dostarczyć odpowiednie dokumenty do szkoły.

Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Toruniu mieści się w budynku Gimnazjum nr 3, które na skutek reformy edukacji uległo wygaszeniu. Nowa placówka, bez względu na zmiany, zawsze cieszyła się uznaniem mieszkańców Torunia i okolic. Gwarantem jej sukcesów było i jest łączenie chlubnych tradycji szkół, które funkcjonowały pod tym adresem, z nowoczesnymi, profesjonalnymi, formami pracy.

To te działania stworzyły pomost między tym, co stanowi naszą historią, a tym, co aktualne, nowoczesne, niezbędne do realizowania celów, które stawia przed naszymi uczniami współczesny świat. Konstrukcja, będąca tworem współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców, jest stabilna i trwała. Dzięki niej, bez względu na zmieniający się świat, uczniowie są w stanie realizować swoje marzenia.

Szkoła dysponuje doświadczoną, sprawdzoną i wykształconą kadrą, która realizuje zasadę nauczania wielkiego pedagoga Janusza Korczaka: ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” Ta radosna edukacja ma być drogą do wykształcenia mądrego, szlachetnego i szczęśliwego dziecka.

Odchodzimy od tradycyjnych form pracy, bo wiemy, że dzieci mają naturalną chęć nauki i ciekawość świata, która sprawia, że pragną zgłębiać różne dziedziny wiedzy. Niestety, placówki oświatowe nastawione są często na realizację programu, a nie na rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów, co demotywuje, studzi, motywację wewnętrzną uczniów wynikającą z ogromnej, naturalnej ciekawości poznawczej. My obieramy trudną drogę, ale skuteczną, bo nie boimy się wyzwań.

W szkole będą funkcjonować trzy klasy pierwsze, dwie drugie i jeden oddział przedszkolny (pięciogodzinny). Uczniowie będą realizować treści zawarte w podstawie programowej przy wykorzystaniu atrakcyjnych pomocy znajdujących się w nowocześnie wyposażonych pracowniach dydaktycznych. Pedagodzy zadbają o sprawność fizyczną uczniów poprzez różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, najlepiej na świeżym powietrzu przy wykorzystaniu infrastruktury kompleksu sportowego z placem zabaw.

Ponadto zapewniamy nauczanie jednozmianowe, szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, kół, zajęć terenowych, uwzględniających zainteresowania i zdolności dzieci. Walczymy o lekkie plecaki, nasi uczniowie mają swoje szafki i szuflady, w których mogą przechowywać własne przybory i pomoce dydaktyczne.

Nasi uczniowie zakosztują eksperymentu, zgłębiać będą treści matematyczne, przyrodnicze, językowe (język francuski, angielski, niemiecki); utalentowani artystycznie będą realizować się plastycznie bądź zakosztują choreografii tańca; mali miłośnicy słowa pisanego, kształcić będą umiejętności czytelnicze; nie zabraknie też zajęć sportowych, komputerowych czy gier planszowych, wspomagających rozwój intelektualny (szachy), a także pobudzających wyobraźnię uczniów. Dobór zajęć dodatkowych jest dowolny, bez względu na klasę, w której znalazło się dziecko.

O sukcesach, przedsięwzięciach, imprezach artystycznych i uroczystościach z udziałem uczniów klas pierwszych można przeczytać w szkolnej kronice: https://sp4.torun.pl/kronika-20172018/

Oferujemy także opiekę profesjonalnej kadry, podczas zajęć logopedycznych, socjoterapeutycznych i korekcyjno-kompensacyjnych. Zapewniamy: świetlicę czynną  od 6.45 do 17.00 z ciekawym wachlarzem zajęć i fachową opieką pedagogów; zdrowe i smaczne obiady gotowane w szkolnej kuchni; opiekę stomatologa i pielęgniarki.

Aby usprawnić przepływ informacji korzystamy z dziennika elektronicznego, a dla zapewnienia bezpieczeństwa z monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego.