Spotkanie z liderem zespołu Nico’ZZ Band – 14 marca 2017

14 marca gościł w naszej szkole Nicolas Zdankiewicz – urodzony w Paryżu francuski gitarzysta i wokalista o polskich korzeniach. Jest to kolejny muzyk światowego formatu, który odwiedził naszą szkołę dzięki współpracy p. Mai Lewickiej z Campusem HRP Pamela.
Dzięki zaangażowaniu pani Lewickiej
poznaliśmy już takie sławy jak Cliff Stevensen. Wszystkie gwiazdy były mile widziane, a szczególnie te, które mówią w języku francuskim. Spotkanie poprowadziła pani Marta Samolej-Chmielewska, która pomogła uczniom zrozumieć niuanse wypowiedzi Nicolasa, który opowiadał o swoim życiu, zainteresowaniach i karierze. Muzyk zaprezentował trzy autorskie utwory bluesowe, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy. Opowiadały o miłości spełnionej  i nieszczęśliwej. Piosenkarz zdradził nam, że ostatni utwór , który  zagrał doczekał się uznania prestiżowego wydawcy, który po konsultacjach z nim wyda płytę z tym właśnie utworem.
Nicolas od kilku lat współpracuje z
takimi sławami jak Tim Mitchel czy Donald Kinsey.  Piosenkarz ma ciekawą historię rodziną. Jego pradziadek, Polak z korzeniami żydowskimi ścigany przez gestapo wyemigrował z Polski do Francji w 1936 roku,  gdzie poznał swoją żonę i osiadł na stałe. Rodzice Nicolasa nie pielęgnowali jednak polskich tradycji. Wychowali go w zgodzie z kulturą francuską, dlatego Nicolas cieszy się z możliwości odkrywania naszej kultury podczas swoich muzycznych podróży. Coraz lepiej rozumie nas. Zdradził też, że jego sposobem na poznanie młodzieży jest muzyka. Jak sam to ujął: ,, To, jakiej muzyki człowiek słucha, dużo mówi o nim samym”.
Atmosfera spotkania  była przyjazna i
przyjemna. Nicolas żartował i odpowiadał na wszystkie pytania uczniów. Spotkanie było bardzo ciekawe  i trudno było uczniom rozstać się z piosenkarzem, dlatego, niektórzy poświęcili przerwę, by  móc  posłuchać opowieści piosenkarza.

Jan Napieralski