Turniej Gier Planszowych

W czwartek 25 lutego 2016 r. w Akademii Samochodowej w Zespole Szkół Samochodowych w Toruniu odbył się I Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych dla gimnazjalistów.
Zmierzyło się tam jedenaście czteroosobowych drużyn z różnych szkół, w tym reprezentacja dwóch zespołów z Gimnazjum nr 3 z klasy 3E pod opieką pani Ewa Nanuś.
Organizatorzy przygotowali ciekawą rywalizację w myśl hasła: „Zwyciężaj z radością, przegrywaj z godnością”.
Pomysłodawcy podkreślają, że najważniejszym celem turnieju było ćwiczenie wyobraźni i koncentracji, umiejętności planowania i przewidywania konsekwencji swoich działań oraz propagowanie współczesnych gier planszowych jako pożytecznego i ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu w gronie rówieśników i rodziny. Młodzież rywalizowała grając w: Tripol, Dobble, SuperFarmer oraz Scrabble.
W zabawie wzięli udział uczniowie z klasy 3E, Żaklina Maćkowiak, Damian Beszczyński, Paweł Hoppe, Hubert Karpiński, Mateusz Kociński, Tomasz Rzymyszkiewicz, Oleksa Sprynskyy i Michał Wichtowski.
Uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a finaliści zostali nagrodzeni cennymi grami planszowymi.
Jesteśmy dumni, ponieważ I miejsce zdobył Mateusz Kociński z naszego gimnazjum. Otrzymał grę ,,ABALONE” ufundowaną przez wydawnictwo Rebel. Pomysłodawcom i organizatorom z Zespołu Szkół Samochodowych serdecznie dziękujemy za mile i mądrze spędzony czas.