Kolejne zwycięstwo biologów.

4 czerwca 2016 r. uczniowie, Aleksandra Zwiorek, Agata Klemp i Grzegorz Mulski, pod opieką pani Magdaleny Kartanas wzięli udział w obchodach Dni Drwęcy, wydarzeniu cyklicznym o charakterze edukacyjnym. Zgromadzona tam młodzież, głównie gimnazjaliści, mieli okazję podjąć rywalizację dotycząca wiedzy z zakresu dorzecza Drwęcy. Do konkursu przystąpiło sześć zespołów, które odpowiadały na trudne pytania, dotyczące dopływów rzeki czy zwierząt tam żyjących. Pytania, chociaż trudne, nie zaskoczyły naszych uczniów. Dobrze przygotowana ekipa odniosła zwycięstwo, czyli zajęła I miejsce, ku zadowoleniu opiekunki, Magdaleny Kartanas. Wyróżnieni, i w dobrych nastrojach, gimnazjaliści korzystali z atrakcji przygotowanych dla uczestników święta na toruńskich Błoniach.