Na sportowo

Szachy

W grudniu, w naszej szkole odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Torunia w Szachach Szybkich. Uczestniczyło w nich 11 drużyn z całego Torunia. Nasz zespół wystąpił w składzie: Maja Piotrowska z III g, Miłosz Kowalski III e, Konrad Koszykowski III f, Maksymilian Siekierzycki II g. Zajęliśmył II miejsce. Zawodnikami rezerwowymi byli: Zosia Dąbrowska  i Stanisław Sędziak z II b.

8 lutego reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Szachach Szybkich. Zespół wystąpił w składzie: Maja Piotrowska, Miłosz Kowalski, Konrad Koszykowski, Maksymilian Siekierzycki. Wywalczyliśmy w Bydgoszczy XI miejsce.

Na początku stycznia Gimnazjum nr 3 było współorganizatorem Indywidualnych Mistrzostw Torunia w Szachach Szybkich. W zawodach wzięło udział 32 chłopców i 8 dziewcząt z całego Torunia. Tym razem żaden z naszych zawodników nie stanął na podium, mimo licznej i silnej reprezentacji zawodnicy zajęli następujące miejsca: Maja Piotrowska- IV miejsce, Zosia Dąbrowska- V miejsce, Miłosz Kowalski- VII miejsce, Konrad Koszykowski – XIII miejsce, Maksymilian Siekierzycki- V miejsce, Matyjasik Mariusz oraz Kosma Pajor.

Koszykówka

2 lutego odbyły się ostatnie mecze reprezentacji szkoły w ramach Mistrzostw Torunia w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Wygrany mecz z reprezentacją Gimnazjum nr 24 dał nam ostatecznie IV miejsce w rywalizacji toruńskich gimnazjów w tej dyscyplinie. W sześciu meczach naszą szkołę dzielnie reprezentowały: Laura Gołębiewska kl. IIIh, Monika Kluza kl. IIIe, Agnieszka Błażejczyk i Paulina Naguszewska z kl. IIa, Weronika i Michalina Szatkowskie z kl. IIc, Dagna Sosnowska, Julia Karolewska, Oliwia Machowska i Zuzanna Wiznerowicz z kl. IId, Antonina Bartoszak, Martyna Kacprzak, Weronika Kaczmarek z kl. II f, Joanna Dąbrowska i EmiliaGrzelak z kl. Ig.

Tenis stołowy

Zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Torunia w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych w kategorii – dziewczęta

Zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Torunia w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych w kategorii – chłopcy