Trójka na Camerimage

W środę 18 listopada zdobywaliśmy doświadczenia rozwijające nas medialnie i językowo. Uczniowie z klasy medialnej (2C) i językowej (2B) oraz ekipa TV3 wybrali się na ucztę filmową – międzynarodowy festiwal filmowy CAMERIMAGE    w Bydgoszczy.
Pomysłodawczynie wycieczki, p. Katarzyna David i p. Magda Pieczatowska-Mysiak, chciały pokazać młodzieży inne filmy niż te, które pokazywane są w multipleksach. Młodzież miała okazję obejrzeć oryginalne etiudy studenckie (filmy krótkometrażowe), filmy fabularne oraz wzruszające dokumenty, gdyż festiwal to miejsce, gdzie prezentowane są wszelkie formy filmowe i ich twórcy. Uczniowie z klasy językowej wzięli udział w konferencji z twórcą dokumentu, „Above and Below”, poruszającego problem bezdomności w USA. Wrażenia z festiwalu wspaniałe – za rok powtórka!