Wycieczka do Gdańska

W grudniu uczniowie z klas 1d, 1g i 3d wyruszyli do Gdańska na spotkanie z mieszczańskim światem Windsoru wykreowanym przez samego mistrza renesansowego dramatu – Wiliama Szekspira. Celem ich podróży był niesamowity Gdański Teatr Szekspirowski wybudowany w 2014 roku w samym centrum zabudowy Starego Miasta. Podczas lekcji teatralnej uczniowie mieli szansę poznać historię powstania tego wyjątkowego miejsca i dzieje teatru dramatycznego w Gdańsku. Zwiedzili również scenę elżbietańską z zapadniami, podestami, drewnianymi galeriami i otwieranym dachem, przeszli krętymi korytarzami teatru, oglądając niedostępne zazwyczaj w teatrze zakamarki oraz wspięli się na mury teatru, gdzie z tarasu podziwiali piękny widok na starą część miasta. Po zwiedzeniu teatru wszyscy wzięli udział w warsztatach rozwijających umiejętności aktorsko-dramowe, odgrywając scenki z życia codziennego, grając w proste gry teatralne oraz próbując swoich sił podczas ćwiczeń improwizacyjnych. Po krótkiej przerwie na obiad, uczniowie powrócili na salę główną teatru, gdzie obejrzeli przezabawną komedię „Wesołe Kumoszki z Windsoru”, stojąc tuż pod sceną, przemieszczając się swobodnie wokół grających aktorów i podziwiając ich z bardzo bliskiej odległości. Spektakl utrzymany w atmosferze teatru szekspirowskiego, wymieszanego z teatrem jarmarczno-ulicznym, dostarczył widzom wielu emocji. Gimnazjaliści świetnie się bawili. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył im też nocny spacer po ulicy Długiej przepięknie rozświetlonej świątecznymi światełkami. Nie zabrakło również zdjęcia pod Neptunem i choinką. Uczniowie ze smutkiem pożegnali piękny, stary Gdańsk.