LeBurn Maddox Band – 11 kwietnia 2017 r.

Międzynarodowe trio w Gimnazjum nr 3

LeBurn Maddox (gitara, wokal) muzyk z USA, Haui Boeker (perkusja) z Niemiec i Renato Marciano (bas)

11 kwietnia, po raz kolejny, mury Gimnazjum nr 3 wypełniły się dobrą muzyką i pozytywnymi wibracjami, a to wszystko za sprawą zagranicznych gości. Tym razem odwiedziło nas międzynarodowe trio w składzie: LeBurn Maddox (gitara, wokal) muzyk z USA, ale mieszkający od ponad 10 lat w Anglii, Haui Boeker (perkusja) z Niemiec i Renato Marciano (bas) z Włoch.

Muzykom towarzyszył menadżer, Tony Tilotta, Włoch mieszkający na stałe w Niemczech. Młodzież z klas językowych miała więc wyjątkową okazję osłuchana się z różnymi akcentami w języku angielskim. Uczniowie chętnie zadawali pytania artystom, a Ci jeszcze chętniej na nie odpowiadali. Szybko wytworzyła się więź między uczestnikami spotkania. LeBurn Maddox nawiązał łatwo kontakt z młodzieżą, w końcu mimo różnicy wieku, grają w te same gry na XBoxie;) Młodzież żywo reagowała na utwory wykonywane przez muzyków, było trochę bluesa, trochę reggae, a także pierwszy utwór skomponowany przez wokalistę, gdy był w wieku naszych gimnazjalistów. Po spotkaniu LeBurn kilkakrotnie podkreślał (również na swoim oficjalnym profilu na facebooku), że spotkanie z młodzieżą było dla niego niesamowitą przygodą, a uczniowie najlepszą publicznością, To On dziękował za możliwość spotkania z młodymi ludźmi! Artysta udzielił również wywiadu szkolnej telewizji Trójka24, której opiekunem jest anglistka, Katarzyna David.

Spotkanie odbyło się dzięki współpracy Mai Lewickiej z Campusem HRP Pamela.