Łukasz Gorczyca w Trójce – 27 marca 2017

27.03.2017 r. dwie klasy uczestniczyły w spotkaniu z Łukaszem Gorczycą – cenionym polskim basistą i kompozytorem współpracującym na co dzień z wieloma artystami z całego świata. Muzyk opowiadał o pracy, swoich doświadczeniach scenicznych i sesjach a także o najnowszej płycie zatytułowanej „Gorczyca i Przyjaciele”. Jest to projekt specjalny, do którego zaprosił wyjątkowe osobowości muzyczne. Do tytułowych „przyjaciół” zaliczył dwie niezwykłe panie, współpracującą na co dzień z Mickiem Jaggerem i Glorią Gaynor saksofonistkę Patsy Gamble oraz Jennifer Batten (gitarzystka Michaela Jacksona). Nie pominął także muzyków takich jak: Artur Bradliński (wokalista formacji Oversoul) oraz gitarzyści Krissy Matthews (Norwegia), Keith Thompson (UK) i Krzysztof „Puma” Piasecki.

Uczniów zainteresowała współpraca gościa ze słynną Jennifer Batten, którą gimnazjaliści mieli okazję poznać w zeszłym roku. Łukasz Gorczyca przyniósł dla uczniów egzemplarze swojej płyty, aby młodzież mogła zapoznać się z jego twórczością.

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Campusem HRP Pamela.