MARK OLBRICH BLUES ETERNITY BAND – 7 września 2016 r.

Nowy rok szkolny zaczęliśmy głośno i bluesowo. Kolejny raz, dzięki współpracy naszej nauczycielki, Mai Lewickiej,  z Campusem HRP Pamela, naszą szkołę odwiedzili muzycy światowego formatu, grający bluesa: Jimmy Thomas, Mark Olbrich i Eddie Angel. Gimnazjaliści przyjęli artystów bardzo entuzjastycznie. Nie tylko podobał im się występ zaproszonych gości, ale z uwagą wysłuchali krótkiej historii bluesa opowiedzianej przez nich.

Jimmy Thomas śpiewał improwizowane bluesowe wersy a cappella, z tekstami płynącymi prosto z serca, by udowodnić, że blues jest w każdym z nas i że wszystkie dzisiejsze gatunki muzyczne właśnie w bluesie miały swój początek – „właśnie dlatego blues to muzyka korzeni. A wy macie z tych korzeni czerpać, by tworzyć własne gałęzie, całe muzyczne drzewa”.

Edddie Angel dodał, że często blues mylnie kojarzony jest wyłącznie z „opowieścią o smutku”, tymczasem blues to również uwielbienie życia i radość płynąca z serca.

W trakcie spotkania jeden z uczniów zapytał o najlepszy wspólny koncert Mark Olbrich Blues Eternity Band, muzycy bez chwili zastanowienia odpowiedzieli: „Ten dzisiejszy, tu, dla Was”. Jimmy stwierdził, że „kiedy gramy zwykłe koncerty, naszymi odbiorcami są ludzie dorośli, którym się wydaje, że wszystko już widzieli i wszystko już wiedzą. Tu jest zupełnie inaczej – młode dzieciaki nie wiedzą, co robimy, doceniają je, to zupełnie inny klimat”.

Mark Olbrich dodał, „że młode serca są szczere, ich odbiór jest autentyczny, są inspiracją”. Jimmy podsumował: „Pamiętajcie, to wy jesteście jutrem, jesteście przyszłością. ,,Nie zapominajcie o tym”. Więcej w wideo relacji na kanale szkolnej telewizji ,,Telewizja24”.

Mark Olbrich, genialny basista, który koncertuje w Polsce, Stanach i Anglii, lider zespołu Mark Olbrich Blues Eternity, zaczynał muzyczną przygodę, grając ze Zbigniewem Hołdysem w Rh. Później wyemigrował z Polski do Anglii. Mieszka tam od 40 lat.

Eddie Angel – genialny gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów. Charyzmatyczna postać, wielki showman i urodzony artysta. Mieszka w Londynie. Na początku malarz i rysownik, swoją przygodę z gitarą zaczął dopiero w wieku 20 lat, budząc w sobie wielki talent. Jako 23-latek zaczął występować na scenach londyńskich klubów.

Jimmy Thomas, amerykański wokalista, który współpracował z gwiazdami klasy Tina Turner, Lou Reed, Gary Moore i Albert King.